About
us

Peter Núñez's NUNEZ NFE was founded in 2011, initially under the name OREO TV. This company continues a 10-year production tradition of the OREO company, where Peter Núñez worked as 50% co-owner and manager.

During this period, Peter Núñez's OREO produced globally successful TV shows such as Slovak Pop Idol, Slovak Got Talent and Slovak Dancing with the Stars.

TELEVISON
PRODUCTION

After its establishment in 2011, NUNEZ NFE produced several original TV formats such as „Výmena – staré za nové“, „Nakupujevám to“, „Varí vám to“, „Lovci peňazí" while simultaneously producing several licensed TV shows programs such as Risk it all, Tell the truth and Price is right. Stable pillars include the fun trivia competition, Family Feud. More than 2,500 episodes have been produced since its first airing in 2007. Another stable pillar of NUNEZ NFE is "V Siedmom nebi" for TV JOJ, which helps people in need all over Slovakia every year. The program belongs to
the main drivers of the program structure of TV JOJ. In 2015, we also produced a charity-based dance show "Tanec Snov.

In 2017, NUNEZ NFE launched its own program on RTVS, "The Earth Sings". It is a big folklore talent show that has reached its 3rd series. The program "The Earth Sings" also gained a lot of audience outside of Slovakia and won the prestigious international award Pitch&Play LIVE, where the decisive criteria were originality, universality and global television potential. In 2018/2019, NUNEZ NFE produced a national television program for the RTVS, "The Greatest Slovak", followed up with a series of 10 docu-dramas in 2020/2021 " Slovak pantheon", which maps ten personalities of Slovak history. In addition, NUNEZ NFE produced the reality show "Wedding at first sight" for Markíza TV. The first series was broadcasted in 2020, and the program has already seen three
seasons.

Another very successful project produced for TV Markiza is "Extrémne premeny Slovensko". In 2022, we also entered scripted production. For the aforementioned TV Markíza, we produced two series -
Výnimočná Nikol (8 episodes) and Chatári (13 episodes). Several other new formats are currently under development and production, which should be coming to broadcast soon.

FILMOVÁ PRODUKCIA

Peter Núñez vstúpil na pole hranej tvorby v roku 2010, kedy ako producent stál zapôvodnou sériou desiatich televíznych filmov NESMRTEĽNÍ, ktoré boli súčasnouadaptáciou nesmrteľných diel klasickej literatúry. Séria filmov vytvorená pre Rozhlasa televíziu Slovenska sa stretla s veľkým ohlasom nielen na Slovensku, ale ajv Českej republike, kde túto sériu filmov odvysielala Česká televízia.V lete 2014 odštartovala spoločnosť NUNEZ NFE produkciu svojho prvéhocelovečerného filmu VŠETKO ALEBO NIČ, ktorý bol do kín uvedený v januári 2017a zaznamenal obrovský divácky úspech na Slovensku, v Českej republike ajv Poľsku. Iba na Slovensku film videlo viac ako 340.000 divákov a stal sanajnavštevovanejším filmom roku 2017. Celkovo film v kinách v SR / ČR / PL videloviac ako 830.000 divákov.

Druhý celovečerný film PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ bol v rokoch 2018-2019produkovaný českou spoločnosťou Petra Núñeza Joy department a NUNEZ NFE boljeho slovenským koproducentom.Film bol do kín uvedený v januári 2020 a opäť zaznamenal veľký divácky ohlas. Ajnapriek tomu, že v marci 2020 sa zavreli všetky kiná (Covid-19), film si za dvamesiace pozrelo na Slovensku a v Českej republike takmer 500.000 divákova v oboch krajinách sa stal druhým najnavštevovanejším filmom roku 2020. Film boluvedený aj v kinách v Srbsku a v Čiernej Hore.

V roku 2022 sme do kín uviedli náš tretí film V LETE TI POVIEM, AKO SA MÁM,ktorý napriek nepriaznivej situácii v kinách si pozrelo viac ako 220.000 divákov.

NUNEZ NFE aktuálne vyvíjajú a produkujú ďalšie filmové projekty, ktoré už čoskorovstúpia do kín.

EVENTY A PREZENTÁCIA KLIENTOV

NUNEZ NFE svojim klientom ponúka kreatívne, organizačné a technickézabezpečenie eventov. Súčasťou dodaných služieb je vytvorenie celkového konceptua scenáru, zabezpečenie účinkujúcich a réžie samotného eventu, ako aj celkovétechnické a personálne zabezpečenie.

Rovnako zabezpečujeme kreatívu a realizáciu reklamno-marketingovejkomunikácie, mediálny nákup a plánovanie. Medzi naše prednosti patrí aktívnevyhľadávanie neštandardných a vysokoefektívnych foriem komunikácie. Našoušpecializáciou a jedinečnosťou na slovenskom trhu je umiestňovanie klientov a ichindividuálnej prezentácie na mieru v rámci vybraných televíznych relácii. Tátoprezentácia je zabezpečená prostredníctvom produktov a služieb klienta.Spoločnosť NUNEZ NFE zamestnáva a dlhodobo spolupracuje s veľkým množstvomprofesionálov v oblasti vývoja, kreatívnych riešení a produkcie v oblasti eventov,filmovej, televíznej a reklamnej tvorby a samozrejme aj so samotnými umelcami.Rovnako NUNEZ NFE vyhľadáva nové talenty a pravidelne im dáva príležitosť presebarealizáciu v oblasti pôsobenia v tejto spoločnosti.

HUDBA A UMENIE

NUNEZ NFE sa venuje produkčnej a agentúrnej činnosti v oblasti hudby a umenia,organizovaniu divadelných, hudobných a spoločenských podujatí doma aj v zahraničí.Špecializuje sa na gala programy, hudobné a divadelné produkcie. Spolupracuje s tromanajväčšími divadlami na Slovensku (Slovenské národné divadlo, Štátna opera BanskáBystrica, Štátne divadlo Košice) a zabezpečuje export ich produkcii do zahraničia.